eggs

Pierniczki świąteczne

w wersji FIT

Pierniczki świąteczne

Lista składników:

Ciasto:
1 jajko #PANKURAK z chowu ekologicznego
– 300 g pełnoziarnistej mąki gryczanej
– 75 ml wody
– 3 łyżki miodu
– 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
– 1 1/2 przyprawy do piernika

Potrzebne będą też:
– foremki lub np.: szklanka do wykrawania pierniczków

Lukier:
białko z 1 jajka #PANKURAK z chowu ekologicznego
– 100 g erytrytolu
– 1 łyżeczka soku cytrynowego

Pierniczki świąteczne

w wersji FIT

Święta już tuż, tuż. Nawet jeśli grudzień jeszcze się nie zaczął, to warto rozpocząć poszukiwania przepisu na pierniczki. Spróbujcie naszych, a na pewno będziecie zadowoleni. Święta bez nich nie istnieją. Na pewno nie odkładajcie tego wypieku na ostatnią chwilę, pierniczki muszą dojrzeć do swojej doskonałości, dlatego już wcześniej zaproście je do swojej kuchni. W tym przepisie chcemy zaprezentować Wam pierniczki w fit odsłonie, żebyście nie musieli liczyć kalorii zza świątecznego stołu. No to do dzieła! 🙂

Przygotowanie ciasta na pierniczki jest dziecinnie proste i każdy sobie z tym poradzi. Wielką frajdę powinno Wam sprawić przygotowywanie ich wraz z Rodziną. Dzieci będą zachwycone! 🙂

Przygotuj dużą misę, w której umieścisz wszystkie składniki na ciasto. Następnie wymieszaj je ze sobą i wyrabiaj do czasu aż uzyskasz gładką masę. Wyrobione ciasto owiń folią spożywczą i odłóż do lodówki, żeby się schłodziło.

Po 30 minutach wyjmij ciasto z lodówki i rozwałkuj na placek grubości ok. 5 mm. Z placka wykrawaj pierniczki. Użyj świątecznych foremek lub, jeśli takich nie posiadasz, wykorzystaj szklankę.

Wykrojone kształty ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w piekarniku rozgrzanym do temperatury 170 st. C przez 15 minut.

Żeby przygotować lukier, wlej do misy białko jajka i ubijaj, a następnie dodaj do niego erytrytol. Na samym końcu, żeby nadać lukrowi smak, dodaj sok z cytryny i jeszcze raz dokładnie wymieszaj z pianką.

Lukier przygotuj, kiedy nasze pierniczki już przestygną i udekoruj je wzorkami jakimi tylko chcesz.

Smacznego! (Ale nie zjedz wszystkiego, to na święta!) 🙂